Athens 2004

Australian Officials At The Games

Chefs

John Coates Chef De Mission
Lynne Bates Assistant Chef De Mission
Peter Montgomery Assistant Chef De Mission
Michael Wenden Assistant Chef De Mission

Team Support Staff

Bob Elphinston Administration Director
Suellen Thompson
Lauren Calvert Administration Assistant
Kate Randall Administration Staff
Keith Kennedy Computer Technician
Michael Wenden Assistant Chef De Mission
Peter Brock Athlete Liaison Officer
John Eales Athlete Liaison Officer
Russell Mark Athlete Liaison Officer
Robyn Maher Athlete Liaison Officer
Laurie Lawrence Village Activities Co-ordinator
Michael Tancred Media Services Director
Alexander Hamill Assistant Media/PR Director
Julie Dunstan Media Manager
Greg Campbell Media Liaison Officer
Kevin Diggerson Media Liaison Officer
Tracie Edmondson Media Liaison Officer
John Gatfield Media Liaison Officer
Graeme Hannan Media Liaison Officer
Ian Hanson Media Liaison Officer
Katie Hodge Media Liaison Officer
David Mason Media Liaison Officer
Megan Mckay Media Liaison Officer
Gennie Sheer Media Liaison Officer
Michael Stevens Media Liaison Officer
Michael Wilson Media Liaison Officer
Peter Fricker Medical Director
Peter Harcourt Deputy Medical Director
Louise Burke Dietitian
Linda Philpot Clinic Administrator
Bradley Hiskins Head of Massage Services
Peter Eckhardt Physiotherapist
Jennifer Cooke Physiotherapist
Andrea Mosler Physiotherapist
Denny Shearwood Physiotherapist
Anthony Ward Physiotherapist
David Fox Operations Director
Peter Brockington Operations Manager
William Arnott Operations Coordinator
James Shergold Operations Coordinator
Robert Myers Security Director
Bill Hanington Security Officer
Craig Phillips Support Services Director
Anne Wilson Accommodation Manager
Sally Bacon Support Services Assistant
Megan Sissian Support Services Assistant
Paul Mudge Support Services Assistant

Sport Specific Support Staff

Archery
John Chaplin Section Manager
Kisik Lee Head Coach
Matthew Lee Coach

Athletics
Dianne Barnes Section Manager
Carol Grant Assistant Section Manager
Keith Connor Coach
Timothy Barbour Doctor
Nic Bideau Coach
Gary Bourne Coach
Vince Cavallo Massage Therapist
Andrew Dawes Coach
Gregory Hull Coach
Michael Khmel Coach
Phil King Coach
Brent Kirkbride Physiotherapist
Mark Ladbrook Coach
Andrew Lambart Physiotherapist
Shane Lemcke Physiotherapist
Steven Lemke Coach
Clifford Mallett Coach
Scott Murphy Coach
Alexandre Parnov Coach
Bruno Rizzo Massage Therapist
Ernest Shankelton Coach
Rudolf Sopko Coach
Mark Stewart Coach
Brent Vallance Coach
Grant Ward
John Fitzgerald Coach

Badminton
Geraldine Brown Section Manager
Ning On Sze Head Coach

Baseball
David Nagy Section Manager
Jon Deeble Head Coach
Philip Dale Coach
Paul Elliott Coach
Tony Harris Coach
Phil Jauncey Psychologist
Bruce Rawson Physiotherapist

Basketball
Simon Roberts Section Manager
Marian Stewart-Hudson Section Manager
Brian Goorjian Head Coach
Jan Stirling Head Coach
Brendan Joyce Coach
Ken Shields Coach
Karen Dalton Assistant Coach
Christopher Lucas Coach
Stephen Evans Physiotherapist
Robert Beveridge Video Analyst
Scott Burne Doctor
Annette Tonkin Physiotherapist
< previous 1 2 3 4 5 next >